Knowles Novacap 3530N271J103LE
3530N271J103LE
Part No.:
3530N271J103LE
Manufacturer:
Knowles Novacap
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYua3530N271J103LE.pdf
Description:
CAP CER 270PF 10KV C0G/NP0 RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
10000V (10kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.500 L x 0.350 W (12.70mm x 8.89mm)
Height-Seated(Max):
0.575 (14.60mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.380 (9.65mm)