Knowles Novacap 3530N391J602LE
3530N391J602LE
Part No.:
3530N391J602LE
Datasheet:
ShinYua3530N391J602LE.pdf
Description:
CAP CER 390PF 6KV C0G/NP0 RAD
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
6000V (6kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.500 L x 0.350 W (12.70mm x 8.89mm)
Height-Seated(Max):
0.575 (14.60mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.380 (9.65mm)