Rubycon 35ZT330MT810X23
35ZT330MT810X23
Part No.:
35ZT330MT810X23
Datasheet:
ShinYua35ZT330MT810X23.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
ZT
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
RippleCurrent@LowFrequency:
729 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.62 A @ 100 kHz
Impedance:
29 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.984 (25.00mm)