Bourns Inc. 3683S-1-502L
3683S-1-502L
Part No.:
3683S-1-502L
Datasheet:
ShinYua3683S-1-502L.pdf
Description:
VALUE DISPLAY POT 5K 2W PNL MT
Resistance:
5 kOhms
Power(Watts):
2 W
Tolerance:
±3%
Size/Dimension:
Square - 1.460 L x 0.930 W x 1.050 H (37.08mm x 23.62mm x 26.67mm)
Datasheet:
ShinYua3683S-1-502L.pdf
1. How to order 3683S-1-502L on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 3683S-1-502L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3683S-1-502L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3683S-1-502L.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3683S-1-104L 3682S-1-103L 3682S-1-104L 3683S-1-502L 3683S-1-103L
Part Number 3683S-1-104L 3682S-1-103L 3682S-1-104L 3683S-1-502L 3683S-1-103L
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 3680 3680 3680 3680 3680
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 5 kOhms 5 kOhms 5 kOhms 5 kOhms 5 kOhms
Power(Watts) 2 W 2 W 2 W 2 W 2 W
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
AdjustmentType Push Button Push Button Push Button Push Button Push Button
NumberofCharacters 3 3 3 3 3
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Size/Dimension Square - 1.460 L x 0.930 W x 1.050 H (37.08mm x 23.62mm x 26.67mm) Square - 1.460 L x 0.930 W x 1.050 H (37.08mm x 23.62mm x 26.67mm) Square - 1.460 L x 0.930 W x 1.050 H (37.08mm x 23.62mm x 26.67mm) Square - 1.460 L x 0.930 W x 1.050 H (37.08mm x 23.62mm x 26.67mm) Square - 1.460 L x 0.930 W x 1.050 H (37.08mm x 23.62mm x 26.67mm)