Bourns Inc. 3684S-1-104L
3684S-1-104L
Part No.:
3684S-1-104L
Datasheet:
ShinYua3684S-1-104L.pdf
Description:
VALUE DISPLAY POT 100K 2W PNL MT
Resistance:
100 kOhms
Power(Watts):
2 W
Tolerance:
±3%
NumberofCharacters:
4
Size/Dimension:
Square - 1.870 L x 0.930 W x 1.050 H (47.50mm x 23.62mm x 26.67mm)