Grayhill Inc. 37FMA1-AAW1B
37FMA1-AAW1B
Part No.:
37FMA1-AAW1B
Manufacturer:
Grayhill Inc.
Category:
Pushbutton Switches
Package:
Datasheet:
ShinYua37FMA1-AAW1B.pdf
Description:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V
Packaging:
Bulk
Series:
37F
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount, Front
Type:
Piezo, Anti-Vandal
Circuit:
SPST-NO
SwitchFunction:
Off-Mom
CurrentRating(Amps):
200mA (AC/DC)
VoltageRating-AC:
24 V
VoltageRating-DC:
24 V
ActuatorType:
Round, Button, Flush
ActuatorMarking:
No Marking
Color-Actuator/Cap:
Black
IlluminationTypeColor:
IlluminationVoltage(Nominal):
TerminationStyle:
Wire Leads
IngressProtection:
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Features:
Sealed - Fully
PanelCutoutDimensions:
Category:
Pushbutton Switches
Datasheet:
ShinYua37FMA1-AAW1B.pdf
1. How to order 37FMA1-AAW1B on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 37FMA1-AAW1B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 37FMA1-AAW1B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 37FMA1-AAW1B.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 37FMA1-AAP1N 37FMA1-AAP1L 37FMA1-AAW1B 37FMA1-AAW1G 37FMA1-AAW1N
Part Number 37FMA1-AAP1N 37FMA1-AAP1L 37FMA1-AAW1B 37FMA1-AAW1G 37FMA1-AAW1N
Manufacturer Grayhill Inc. Grayhill Inc. Grayhill Inc. Grayhill Inc. Grayhill Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 37F 37F 37F 37F 37F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Piezo, Anti-Vandal Piezo, Anti-Vandal Piezo, Anti-Vandal Piezo, Anti-Vandal Piezo, Anti-Vandal
Circuit SPST-NO SPST-NO SPST-NO SPST-NO SPST-NO
SwitchFunction Off-Mom Off-Mom Off-Mom Off-Mom Off-Mom
CurrentRating(Amps) 200mA (AC/DC) 200mA (AC/DC) 200mA (AC/DC) 200mA (AC/DC) 200mA (AC/DC)
VoltageRating-AC 24 V 24 V 24 V 24 V 24 V
VoltageRating-DC 24 V 24 V 24 V 24 V 24 V