Grayhill Inc. 37FMA2-AAP1L
37FMA2-AAP1L
Part No.:
37FMA2-AAP1L
Manufacturer:
Grayhill Inc.
Category:
Pushbutton Switches
Package:
Datasheet:
ShinYua37FMA2-AAP1L.pdf
Description:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V
Packaging:
Bulk
Series:
37F
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount, Front
Type:
Piezo, Anti-Vandal
Circuit:
SPST-NO
SwitchFunction:
Off-Mom
CurrentRating(Amps):
200mA (AC/DC)
VoltageRating-AC:
24 V
VoltageRating-DC:
24 V