Siemens 3SB2404-0B
3SB2404-0B
Part No.:
3SB2404-0B
Manufacturer:
Siemens
Category:
Configurable Switch Components - Contact Block
Package:
Datasheet:
ShinYua3SB2404-0B.pdf
Description:
CONTACT BLOCK W/ 1 CONTACT,1N0
Packaging:
Bulk
Series:
3SB2
ProductStatus:
Active
Circuit:
SPST-NO
Requires:
Switch Body
TerminationStyle:
Quick Connect
ContactRating@Voltage:
10A @ 110VAC, 6A @ 24VDC
Category:
Datasheet:
ShinYua3SB2404-0B.pdf
1. How to order 3SB2404-0B on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 3SB2404-0B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3SB2404-0B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3SB2404-0B.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 3SB2404-0B pin diagram, 3SB2404-0B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3SB2404-0B
Part Number 3SB2404-0B
Manufacturer Siemens
Packaging Bulk
Series 3SB2
ProductStatus Active
Circuit SPST-NO
Requires Switch Body
TerminationStyle Quick Connect
ContactRating@Voltage 10A @ 110VAC, 6A @ 24VDC