API Delevan Inc. 4302-103J
4302-103J
Part No.:
4302-103J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
ShinYua4302-103J.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 180MA 4.5 OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
4302
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Iron Powder
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
180 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
4.5Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
18MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua4302-103J.pdf
1. How to order 4302-103J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 4302-103J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302-103J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302-103J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302-103J pin diagram, 4302-103J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 4302-102J 4302-103J 4302-121J 4302-122J 4302-123J
Part Number 4302-102J 4302-103J 4302-121J 4302-122J 4302-123J
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 4302 4302 4302 4302 4302
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 180 mA 180 mA 180 mA 180 mA 180 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 4.5Ohm Max 4.5Ohm Max 4.5Ohm Max 4.5Ohm Max 4.5Ohm Max
Q@Freq 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 18MHz 18MHz 18MHz 18MHz 18MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz