CTS-Frequency Controls 445A35D27M00000
445A35D27M00000
Part No.:
445A35D27M00000
Datasheet:
ShinYua445A35D27M00000.pdf
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
Frequency:
27 MHz
FrequencyStability:
±50ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
40 Ohms
OperatingTemperature:
-10°C ~ 60°C
Size/Dimension:
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)