CTS-Frequency Controls 445W31B13M00000
445W31B13M00000
Part No.:
445W31B13M00000
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYua445W31B13M00000.pdf
Description:
CRYSTAL 13.0000MHZ 13PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
445
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
13 MHz
FrequencyStability:
±10ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
13pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
50 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
0°C ~ 50°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)