Knowles Novacap 4540B472K602LE
4540B472K602LE
Part No.:
4540B472K602LE
Datasheet:
ShinYua4540B472K602LE.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 6KV X7R RAD
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6000V (6kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.598 L x 0.402 W (15.20mm x 10.20mm)
Height-Seated(Max):
0.676 (17.18mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.480 (12.20mm)