Knowles Novacap 4540N820J103LE
4540N820J103LE
Part No.:
4540N820J103LE
Datasheet:
ShinYua4540N820J103LE.pdf
Description:
CAP CER 82PF 10KV C0G/NP0 RAD
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
10000V (10kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.598 L x 0.402 W (15.20mm x 10.20mm)
Height-Seated(Max):
0.676 (17.18mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.480 (12.20mm)