Bourns Inc. 4816P-1-102LF
4816P-1-102LF
Part No.:
4816P-1-102LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
ShinYua4816P-1-102LF.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 16SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
4800P
ProductStatus:
Active
CircuitType:
Isolated
Resistance(Ohms):
1k
Tolerance:
±2%
NumberofResistors:
8
ResistorMatchingRatio:
Resistor-Ratio-Drift:
NumberofPins:
16
PowerPerElement:
160mW
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive AEC-Q200
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.440 L x 0.220 W (11.18mm x 5.59mm)
Category:
Resistor Networks, Arrays
Datasheet:
ShinYua4816P-1-102LF.pdf
1. How to order 4816P-1-102LF on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 4816P-1-102LF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4816P-1-102LF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4816P-1-102LF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 4816P-2-103LF 4816P-1-102LF 4816P-1-101LF 4816P-1-221LF 4816P-T01-102LF
Part Number 4816P-2-103LF 4816P-1-102LF 4816P-1-101LF 4816P-1-221LF 4816P-T01-102LF
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case 16-SOIC (0.220, 5.59mm Width) 16-SOIC (0.220, 5.59mm Width) 16-SOIC (0.220, 5.59mm Width) 16-SOIC (0.220, 5.59mm Width) 16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Series 4800P 4800P 4800P 4800P 4800P
ProductStatus Active Active Active Active Active
CircuitType Isolated Isolated Isolated Isolated Isolated
Resistance(Ohms) 1k 1k 1k 1k 1k
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
NumberofResistors 8 8 8 8 8
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
NumberofPins 16 16 16 16 16
PowerPerElement 160mW 160mW 160mW 160mW 160mW
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.440 L x 0.220 W (11.18mm x 5.59mm) 0.440 L x 0.220 W (11.18mm x 5.59mm) 0.440 L x 0.220 W (11.18mm x 5.59mm) 0.440 L x 0.220 W (11.18mm x 5.59mm) 0.440 L x 0.220 W (11.18mm x 5.59mm)