Bourns Inc. 4816P-T01-332
4816P-T01-332
Part No.:
4816P-T01-332
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
ShinYua4816P-T01-332.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 16SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Packaging:
Tube
Series:
4800P
ProductStatus:
Active
CircuitType:
Isolated
Resistance(Ohms):
3.3k
Tolerance:
±2%
NumberofResistors:
8
ResistorMatchingRatio:
Resistor-Ratio-Drift:
NumberofPins:
16
PowerPerElement:
160mW
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive AEC-Q200
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.440 L x 0.220 W (11.18mm x 5.59mm)