Bourns Inc. 4818P-1-473LF
4818P-1-473LF
Part No.:
4818P-1-473LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
18-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
ShinYua4818P-1-473LF.pdf
Description:
RES ARRAY 9 RES 47K OHM 18SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
18-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
4800P
ProductStatus:
Active
CircuitType:
Isolated
Resistance(Ohms):
47k
Tolerance:
±2%
NumberofResistors:
9
ResistorMatchingRatio:
Resistor-Ratio-Drift:
NumberofPins:
18
PowerPerElement:
160mW
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive AEC-Q200
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.490 L x 0.220 W (12.45mm x 5.59mm)