Bourns Inc. 4820P-2-103
4820P-2-103
Part No.:
4820P-2-103
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
ShinYua4820P-2-103.pdf
Description:
RES ARRAY 19 RES 10K OHM 20SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
4800P
ProductStatus:
Active
CircuitType:
Bussed
Resistance(Ohms):
10k
Tolerance:
±2%
NumberofResistors:
19
ResistorMatchingRatio:
Resistor-Ratio-Drift:
NumberofPins:
20
PowerPerElement:
80mW
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive AEC-Q200
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.540 L x 0.220 W (13.72mm x 5.59mm)