Cornell Dubilier Electronics (CDE) 500R223U063BC2B
500R223U063BC2B
Part No.:
500R223U063BC2B
Datasheet:
ShinYua500R223U063BC2B.pdf
Description:
CAP ALUM 22000UF 63V SCREW
Packaging:
Bulk,Bulk
Series:
500R
Capacitance:
22000 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
LeadSpacing:
0.875 (22.23mm)
Size/Dimension:
2.000 Dia (50.80mm)
Height-Seated(Max):
4.187 (106.35mm)
SurfaceMountLandSize:
MountingType:
Chassis Mount
Datasheet:
ShinYua500R223U063BC2B.pdf
1. How to order 500R223U063BC2B on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 500R223U063BC2B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 500R223U063BC2B?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 500R682U100BB2B 500R223U063BC2B 500R253U050DC2B 500R392T350DC2B
Part Number 500R682U100BB2B 500R223U063BC2B 500R253U050DC2B 500R392T350DC2B
Packaging Bulk,Bulk Bulk,Bulk Bulk,Bulk Bulk,Bulk
Series 500R 500R 500R 500R
ProductStatus Active Active Active Active
Capacitance 22000 µF 22000 µF 22000 µF 22000 µF
Tolerance -10%, +75% -10%, +75% -10%, +75% -10%, +75%
Voltage-Rated 63 V 63 V 63 V 63 V
Lifetime@Temp 5000 Hrs @ 85°C 5000 Hrs @ 85°C 5000 Hrs @ 85°C 5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Polarization Polar Polar Polar Polar
Ratings - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Impedance - - - -
LeadSpacing 0.875 (22.23mm) 0.875 (22.23mm) 0.875 (22.23mm) 0.875 (22.23mm)
Size/Dimension 2.000 Dia (50.80mm) 2.000 Dia (50.80mm) 2.000 Dia (50.80mm) 2.000 Dia (50.80mm)
Height-Seated(Max) 4.187 (106.35mm) 4.187 (106.35mm) 4.187 (106.35mm) 4.187 (106.35mm)