Skyworks Solutions Inc. 511ABA156M250AAG
511ABA156M250AAG
Part No.:
511ABA156M250AAG
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYua511ABA156M250AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tray
Series:
Si511
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
156.25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage-Supply:
3.3V
FrequencyStability:
±25ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
43mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Category:
Oscillators
Datasheet:
ShinYua511ABA156M250AAG.pdf
1. How to order 511ABA156M250AAG on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 511ABA156M250AAG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 511ABA156M250AAG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 511BBA74M2500BAG 511BBA125M000AAG 511BBA200M000AAG 511JBA135M000BAG 511ABA156M250AAG
Part Number 511BBA74M2500BAG 511BBA125M000AAG 511BBA200M000AAG 511JBA135M000BAG 511ABA156M250AAG
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series Si511 Si511 Si511 Si511 Si511
ProductStatus Active Active Active Active Active
BaseResonator Crystal Crystal Crystal Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 156.25 MHz 156.25 MHz 156.25 MHz 156.25 MHz 156.25 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL LVPECL LVPECL LVPECL
Voltage-Supply 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
FrequencyStability ±25ppm ±25ppm ±25ppm ±25ppm ±25ppm
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current-Supply(Max) 43mA 43mA 43mA 43mA 43mA
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)