Skyworks Solutions Inc. 540AAA156M250BBG
540AAA156M250BBG
Part No.:
540AAA156M250BBG
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYua540AAA156M250BBG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Series:
Ultra™ Si540
ProductStatus:
Not For New Designs
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
156.25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage-Supply:
2.5V, 3.3V
FrequencyStability:
±20ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
132mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Category:
Oscillators
Datasheet:
ShinYua540AAA156M250BBG.pdf
1. How to order 540AAA156M250BBG on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 540AAA156M250BBG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540AAA156M250BBG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 540BAA000274BBG 540BAA156M250BBG 540BAA100M000BBG 540AAA156M250BBG 540BCA000127BBG
Part Number 540BAA000274BBG 540BAA156M250BBG 540BAA100M000BBG 540AAA156M250BBG 540BCA000127BBG
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip Strip Strip Strip
Series Ultra™ Si540 Ultra™ Si540 Ultra™ Si540 Ultra™ Si540 Ultra™ Si540
BaseResonator Crystal Crystal Crystal Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 156.25 MHz 156.25 MHz 156.25 MHz 156.25 MHz 156.25 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL LVPECL LVPECL LVPECL
Voltage-Supply 2.5V, 3.3V 2.5V, 3.3V 2.5V, 3.3V 2.5V, 3.3V 2.5V, 3.3V
FrequencyStability ±20ppm ±20ppm ±20ppm ±20ppm ±20ppm
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current-Supply(Max) 132mA 132mA 132mA 132mA 132mA
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)