Skyworks Solutions Inc. 540GAA19M2000BCGR
540GAA19M2000BCGR
Part No.:
540GAA19M2000BCGR
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
540GAA19M2000BCGR.pdf
Description:
XTAL OSCILLATOR SMD
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Si540
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
19.2 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS, Dual (Complementary)
Voltage-Supply:
1.8V ~ 3.3V
FrequencyStability:
±20ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
125mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Category:
Oscillators
Datasheet:
ShinYua540GAA19M2000BCGR.pdf
1. How to order 540GAA19M2000BCGR on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 540GAA19M2000BCGR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540GAA19M2000BCGR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 540GAA19M2000BCG 540GAA19M2000BCGR
Part Number 540GAA19M2000BCG 540GAA19M2000BCGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series Si540 Si540
ProductStatus Active Active
BaseResonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 19.2 MHz 19.2 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS, Dual (Complementary) CMOS, Dual (Complementary)
Voltage-Supply 1.8V ~ 3.3V 1.8V ~ 3.3V
FrequencyStability ±20ppm ±20ppm
AbsolutePullRange(APR) - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth - -
Current-Supply(Max) 125mA 125mA
Ratings - -
MountingType Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)