Knowles Novacap 5550N331J103LE
5550N331J103LE
Part No.:
5550N331J103LE
Datasheet:
ShinYua5550N331J103LE.pdf
Description:
CAP CER 330PF 10KV C0G/NP0 RAD
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
10000V (10kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.700 L x 0.402 W (17.78mm x 10.20mm)
Height-Seated(Max):
0.775 (19.68mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.580 (14.73mm)