TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0111-14-4
55A0111-14-4
Part No.:
55A0111-14-4
Datasheet:
ShinYua55A0111-14-4.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG YELLOW 5000'
Packaging:
Bulk
WireGauge:
14 AWG
ConductorStrand:
19/27
Jacket(Insulation)Diameter:
0.085 (2.16mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
Length:
5000' (1524.0m)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C