TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0111-18-8
55A0111-18-8
Part No.:
55A0111-18-8
Datasheet:
ShinYua55A0111-18-8.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG 600V GRAY
WireGauge:
18 AWG
ConductorStrand:
19/30
Jacket(Insulation)Diameter:
0.060 (1.52mm)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C