TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0111-28-1
55A0111-28-1
Part No.:
55A0111-28-1
Datasheet:
ShinYua55A0111-28-1.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 28AWG 600V BROWN
WireGauge:
28 AWG
ConductorStrand:
7/36
Jacket(Insulation)Diameter:
0.027 (0.69mm)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C