TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0111-30-2
55A0111-30-2
Part No.:
55A0111-30-2
Datasheet:
ShinYua55A0111-30-2.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 30AWG 600V RED
WireGauge:
30 AWG
ConductorStrand:
7/38
Jacket(Insulation)Diameter:
0.024 (0.61mm)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C