TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0111-30-9
55A0111-30-9
Part No.:
55A0111-30-9
Datasheet:
ShinYua55A0111-30-9.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 30AWG WHITE 5000'
Packaging:
Bulk,Bulk
Series:
MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0111
WireGauge:
30 AWG
ConductorStrand:
7/38
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter:
0.024 (0.61mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
Length:
5000' (1524.0m)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C