TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0112-14-8
55A0112-14-8
Part No.:
55A0112-14-8
Datasheet:
ShinYua55A0112-14-8.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG 600V GRAY
WireGauge:
14 AWG
ConductorStrand:
19/27
Jacket(Insulation)Diameter:
0.085 (2.16mm)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C