TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0112-22-3
55A0112-22-3
Part No.:
55A0112-22-3
Datasheet:
ShinYua55A0112-22-3.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG 600V ORANGE
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
Jacket(Insulation)Diameter:
0.043 (1.09mm)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C
JacketColor:
Orange
Ratings:
Datasheet:
ShinYua55A0112-22-3.pdf
1. How to order 55A0112-22-3 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 55A0112-22-3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 55A0112-22-3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 55A0112-22-3.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 55A0112-24-6 55A0112-22-0 55A0112-22-3 55A0112-22-7 55A0112-22-8
Part Number 55A0112-24-6 55A0112-22-0 55A0112-22-3 55A0112-22-7 55A0112-22-8
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG
ConductorStrand 19/34 19/34 19/34 19/34 19/34
Jacket(Insulation)Diameter 0.043 (1.09mm) 0.043 (1.09mm) 0.043 (1.09mm) 0.043 (1.09mm) 0.043 (1.09mm)
Length - - - - -
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C