TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0112-20-9
55A0112-20-9
Part No.:
55A0112-20-9
Datasheet:
ShinYua55A0112-20-9.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG 600V WHITE
WireGauge:
20 AWG
ConductorStrand:
19/32
Jacket(Insulation)Diameter:
0.050 (1.27mm)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C