TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0112-22-4CS1889
55A0112-22-4CS1889
Part No.:
55A0112-22-4CS1889
Datasheet:
ShinYua55A0112-22-4CS1889.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG 600V YELLOW
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
Jacket(Insulation)Diameter:
0.043 (1.09mm)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C