TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0112-22-97
55A0112-22-97
Part No.:
55A0112-22-97
Datasheet:
ShinYua55A0112-22-97.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHT/VIO
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
Jacket(Insulation)Diameter:
0.043 (1.09mm)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C