TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0112-24-5
55A0112-24-5
Part No.:
55A0112-24-5
Datasheet:
ShinYua55A0112-24-5.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG 600V GREEN
WireGauge:
24 AWG
ConductorStrand:
19/36
Jacket(Insulation)Diameter:
0.037 (0.94mm)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C