TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0112-24-9
55A0112-24-9
Part No.:
55A0112-24-9
Datasheet:
ShinYua55A0112-24-9.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE 5000'
Series:
MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0112
WireGauge:
24 AWG
ConductorStrand:
19/36
ConductorMaterial:
Copper, Silver Coated
Jacket(Insulation)Diameter:
0.037 (0.94mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
Length:
5000' (1524.0m)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C