TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0112-26-5
55A0112-26-5
Part No.:
55A0112-26-5
Datasheet:
ShinYua55A0112-26-5.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG 600V GREEN
Series:
MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0112
WireGauge:
26 AWG
ConductorStrand:
19/38
ConductorMaterial:
Copper, Silver Coated
Jacket(Insulation)Diameter:
0.032 (0.81mm)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C