TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0114-22-6
55A0114-22-6
Part No.:
55A0114-22-6
Datasheet:
ShinYua55A0114-22-6.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG 600V BLUE
Series:
MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0114
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
ConductorMaterial:
Copper, Silver Coated
Jacket(Insulation)Diameter:
0.043 (1.09mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.005 (0.13mm)
Length:
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
200°C
JacketColor:
Blue
Ratings:
Datasheet:
ShinYua55A0114-22-6.pdf
1. How to order 55A0114-22-6 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 55A0114-22-6 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 55A0114-22-6?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 55A0114-22-6.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 55A0114-24-9 55A0114-24-6 55A0114-26-5 55A0114-22-6 55A0114-22-9CS1880
Part Number 55A0114-24-9 55A0114-24-6 55A0114-26-5 55A0114-22-6 55A0114-22-9CS1880
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG
ConductorStrand 19/34 19/34 19/34 19/34 19/34
Jacket(Insulation)Diameter 0.043 (1.09mm) 0.043 (1.09mm) 0.043 (1.09mm) 0.043 (1.09mm) 0.043 (1.09mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.005 (0.13mm) 0.005 (0.13mm) 0.005 (0.13mm) 0.005 (0.13mm) 0.005 (0.13mm)
Length - - - - -
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature 200°C 200°C 200°C 200°C 200°C