Vishay Sprague 592D687X06R3R2W20H
592D687X06R3R2W20H
Part No.:
592D687X06R3R2W20H
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2824 (7260 Metric)
Datasheet:
ShinYua592D687X06R3R2W20H.pdf
Description:
CAP TANT 680UF 20% 6.3V 2824
  • Related Categories
Package/Case:
2824 (7260 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TANTAMOUNT®, 592D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
Type:
Conformal Coated
ESR(EquivalentSeriesResistance):
100mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.283 L x 0.236 W (7.20mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.079 (2.00mm)