Vishay Sprague 594D157X0010D2T
594D157X0010D2T
Part No.:
594D157X0010D2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYua594D157X0010D2T.pdf
Description:
CAP TANT 150UF 20% 10V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TANTAMOUNT®, 594D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
Type:
Conformal Coated
ESR(EquivalentSeriesResistance):
75mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.295 L x 0.169 W (7.50mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)