Vishay Sprague 595D105X9025A4T
595D105X9025A4T
Part No.:
595D105X9025A4T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1507 (3718 Metric)
Datasheet:
ShinYua595D105X9025A4T.pdf
Description:
CAP TANT 1UF 10% 25V 1507
  • Related Categories
Package/Case:
1507 (3718 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TANTAMOUNT®, 595D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
Type:
Conformal Coated
ESR(EquivalentSeriesResistance):
4.2Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.146 L x 0.071 W (3.70mm x 1.80mm)
Height-Seated(Max):
0.067 (1.70mm)