Vishay Sprague 595D336X9025D2T
595D336X9025D2T
Part No.:
595D336X9025D2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYua595D336X9025D2T.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TANTAMOUNT®, 595D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
Type:
Conformal Coated
ESR(EquivalentSeriesResistance):
270mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.295 L x 0.169 W (7.50mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)