CTS-Frequency Controls 654P12503C2T
654P12503C2T
Part No.:
654P12503C2T
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYua654P12503C2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
654P
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
125 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage-Supply:
2.5V
FrequencyStability:
±50ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
54mA (Typ)
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Category:
Oscillators
Datasheet:
ShinYua654P12503C2T.pdf
1. How to order 654P12503C2T on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 654P12503C2T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 654P12503C2T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 654P12503C2T.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 654P12503C2T 654P12503C3T 654P12503I2T 654P12503I3T 654P15553C2T
Part Number 654P12503C2T 654P12503C3T 654P12503I2T 654P12503I3T 654P15553C2T
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 654P 654P 654P 654P 654P
ProductStatus Active Active Active Active Active
BaseResonator Crystal Crystal Crystal Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 125 MHz 125 MHz 125 MHz 125 MHz 125 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL LVPECL LVPECL LVPECL
Voltage-Supply 2.5V 2.5V 2.5V 2.5V 2.5V
FrequencyStability ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm
OperatingTemperature -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C
Current-Supply(Max) 54mA (Typ) 54mA (Typ) 54mA (Typ) 54mA (Typ) 54mA (Typ)
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)