Renesas Electronics America Inc 70V3399S133BF
70V3399S133BF
Part No.:
70V3399S133BF
Manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Category:
Memory
Package:
208-LFBGA
Datasheet:
ShinYua70V3399S133BF.pdf
Description:
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 208CABGA
Packaging:
Tray
Series:
ProductStatus:
Active
MemoryType:
Volatile
MemoryFormat:
SRAM
Technology:
SRAM - Dual Port, Synchronous
MemorySize:
2Mb (128K x 18)
MemoryInterface:
Parallel
ClockFrequency:
133 MHz
WriteCycleTime-WordPage:
AccessTime:
4.2 ns
Voltage-Supply:
3.15V ~ 3.45V
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C (TA)