Renesas Electronics America Inc 70V7319S166BF8
70V7319S166BF8
Part No.:
70V7319S166BF8
Manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Category:
Memory
Package:
208-LFBGA
Datasheet:
ShinYua70V7319S166BF8.pdf
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PAR 208CABGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
MemoryType:
Volatile
MemoryFormat:
SRAM
Technology:
SRAM - Dual Port, Synchronous
MemorySize:
4.5Mb (256K x 18)
MemoryInterface:
Parallel
ClockFrequency:
166 MHz
WriteCycleTime-WordPage:
AccessTime:
3.6 ns
Voltage-Supply:
3.15V ~ 3.45V
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C (TA)