Qualtek 710W-00/05
710W-00/05
Part No.:
710W-00/05
Datasheet:
ShinYua710W-00/05.pdf
Description:
PWR ENT RCPT IEC320-2-2F PNL QC
Series:
710W
ProductStatus:
Obsolete
CurrentRating-ApplianceInlet:
10A
VoltageRating-ApplianceInlet:
250VAC
Termination:
Quick Connect - 0.189 (4.8mm)
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 32.50mm x 25.00mm
Datasheet:
ShinYua710W-00/05.pdf
1. How to order 710W-00/05 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 710W-00/05 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 710W-00/05?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 710W-00/05.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 710W-00/05 pin diagram, 710W-00/05 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 710W-00/03 710W-00/02 710W-00/01 710W-00/04 710W-00/05
Part Number 710W-00/03 710W-00/02 710W-00/01 710W-00/04 710W-00/05
Manufacturer Qualtek Qualtek Qualtek Qualtek Qualtek
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 710W 710W 710W 710W 710W
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
ConnectorStyle IEC 320-2-2/F IEC 320-2-2/F IEC 320-2-2/F IEC 320-2-2/F IEC 320-2-2/F
CurrentRating-ApplianceInlet 10A 10A 10A 10A 10A
VoltageRating-ApplianceInlet 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC
NumberofPositions 3 3 3 3 3
AccomodatesaFuse No No No No No
Termination Quick Connect - 0.189 (4.8mm) Quick Connect - 0.189 (4.8mm) Quick Connect - 0.189 (4.8mm) Quick Connect - 0.189 (4.8mm) Quick Connect - 0.189 (4.8mm)
Features - - - - -
FuseHolderDrawer - - - - -
PanelCutoutDimensions Rectangular - 32.50mm x 25.00mm Rectangular - 32.50mm x 25.00mm Rectangular - 32.50mm x 25.00mm Rectangular - 32.50mm x 25.00mm Rectangular - 32.50mm x 25.00mm