Renesas Electronics America Inc 71256S45DB
71256S45DB
Part No.:
71256S45DB
Manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Category:
Memory
Package:
28-CDIP (0.600, 15.24mm)
Datasheet:
ShinYua71256S45DB.pdf
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Last Time Buy
MemoryType:
Volatile
MemoryFormat:
SRAM
Technology:
SRAM - Asynchronous
MemorySize:
256Kb (32K x 8)
MemoryInterface:
Parallel
ClockFrequency:
WriteCycleTime-WordPage:
45ns
AccessTime:
45 ns
Voltage-Supply:
4.5V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C (TA)