Renesas Electronics America Inc 7134SA45CB
7134SA45CB
Part No.:
7134SA45CB
Manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Category:
Memory
Package:
48-DIP (0.600, 15.24mm)
Datasheet:
ShinYua7134SA45CB.pdf
Description:
IC SRAM 32KBIT PARALLEL SB48
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Last Time Buy
MemoryType:
Volatile
MemoryFormat:
SRAM
Technology:
SRAM - Dual Port, Asynchronous
MemorySize:
32Kb (4K x 8)
MemoryInterface:
Parallel
ClockFrequency:
WriteCycleTime-WordPage:
45ns
AccessTime:
45 ns
Voltage-Supply:
4.5V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C (TA)