Renesas Electronics America Inc 71T75802S100BGGI
71T75802S100BGGI
Part No.:
71T75802S100BGGI
Manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Category:
Memory
Package:
119-BGA
Datasheet:
ShinYua71T75802S100BGGI.pdf
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 119PBGA
Packaging:
Tray
Series:
ProductStatus:
Active
MemoryType:
Volatile
MemoryFormat:
SRAM
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
MemorySize:
18Mb (1M x 18)
MemoryInterface:
Parallel
ClockFrequency:
100 MHz
WriteCycleTime-WordPage:
AccessTime:
5 ns
Voltage-Supply:
2.375V ~ 2.625V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)