Renesas Electronics America Inc 71V65803S100BGI8
71V65803S100BGI8
Part No.:
71V65803S100BGI8
Manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Category:
Memory
Package:
119-BGA
Datasheet:
ShinYua71V65803S100BGI8.pdf
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 119PBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
MemoryType:
Volatile
MemoryFormat:
SRAM
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
MemorySize:
9Mb (512K x 18)
MemoryInterface:
Parallel
ClockFrequency:
100 MHz
WriteCycleTime-WordPage:
AccessTime:
5 ns
Voltage-Supply:
3.135V ~ 3.465V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)