Renesas Electronics America Inc 71V65803S150BQI
71V65803S150BQI
Part No.:
71V65803S150BQI
Package:
165-TBGA
Datasheet:
ShinYua71V65803S150BQI.pdf
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 165CABGA
Packaging:
Tray
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
MemorySize:
9Mb (512K x 18)
ClockFrequency:
150 MHz
WriteCycleTime-WordPage:
AccessTime:
3.8 ns
Voltage-Supply:
3.135V ~ 3.465V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)