Renesas Electronics America Inc 72401L35DB
72401L35DB
Part No.:
72401L35DB
Manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Category:
Logic - FIFOs Memory
Package:
16-CDIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
ShinYua72401L35DB.pdf
Description:
IC FIFO ASYNC 64X4 16CDIP
Packaging:
Tube
Series:
7200
ProductStatus:
Obsolete
MemorySize:
256 (64 x 4)
Function:
Asynchronous
DataRate:
35MHz
AccessTime:
20ns
Voltage-Supply:
4.5 V ~ 5.5 V
Current-Supply(Max):
45mA
BusDirectional:
Uni-Directional
ExpansionType:
Depth, Width
ProgrammableFlagsSupport:
No
RetransmitCapability:
No
FWFTSupport:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C